Ulotka Informacyjna

Ulotka informacyjna

Informacje , które chcemy Państwu przekazać po zakupie naszego recyrkulatora ma na celu weryfikację i sprawdzenie układu chłodzenia przed montażem nowego modułu. Częste przyczyny uszkodzeń EGR:

 • Niesprawny serwomotor sterowania przepustnicy
 • Szczelność intercoolera wysokiego ciśnienia
 • Niedrożność filtra DPF
 • Nieprawidłowa praca turbiny-upuszcza olej
 • Nieszczelność wtrysków paliwa
 • Nieszczelność punktów przepływu płynu chłodzącego

Czynniki te mają ogromny wpływ na przegrzanie,zapchanie oraz uszkodzenie chłodnicy spalin. Brak sprawdzenia bądź nie usunięcie usterek powoduje ponowne uszkodzenie modułu!!! Rozpatrywane przy reklamacji i stwierdzenie tychże czynników traktowane jest jako błąd w sztuce montażu. Poniżej garść informacji na temat różnic, pomiędzy naszym produktem, a produktem konkurencji w szerokim tego słowa zakresie. W każdym recyrkulatorze wymieniany na nowe jest komplet uszczelek, oringów, śrub oraz wkład płaszczowo rurowy

 1.  Wkład rurowy chłodnica- w zależności od  modelu zbudowany jest z kilkunastu owalnych rur z turbolatorami opóźniającymi przepływ spalin, co powoduje lepsze chłodzenie. Nasz wkład jest zgodny z oryginałem i posiada taką samą charakterystykę techniczną. Nie stosujemy tzw. lornetek, czyli dwóch calowych rur. Nie spełnia to żadnej  funkcji.

 2. Zawory zwrotne do spalin. Stosujemy TYLKO oryginalne pierwszo montażowe produkty PIERBURG. Żadnych "chińczyków" jak u konkurencji. Stosowanie zamienników wątpliwej jakości często skutkuje poważnymi usterkami silnika. Dostępne dwie opcje zaworów: regenerowane(czyszczone i myte chemicznie z nagaru) oraz nowe

 3. Uszczelki i oringi stosowane w naszych produktach pochodzą od producentów OE lub są wyprodukowane na wzór oryginalnych, z zachowaniem wszelkich norm i jakości materiałów.

 4. Punkty montażowe są nagwintowane i powlekane smarem miedzianym, co przeciwdziała zapiekaniu się śrub oraz ułatwia montaż.

 5. Przepustnica - każda przepustnica jest sprawdzana i zregenerowana. Elementy ruchome powlekane są specjalnym smarem aby się nie zapiekały. o dostępne są dwie wersje przepustnic: regenerowane lub nowe oryginalne o regenerowane są bez siłowników i elektroniki natomiast nowe mogą być wyposażone w elektronikę o dostępne są również same przepustnice ale tylko nowe z  elektroniką lub bez o nie stosujemy tzw „FASOLEK” łapce przepustnicy co konkurencja opisuje jako możliwość precyzyjne kalibracji klap. Jest to najzwyklejsze przekłamywanie ustawień przepustnicy!!! Przepustnica została zbudowana w taki sposób aby właśnie w takim położeniu pracować a nie innym.

 6. Opakowania - neutralne opakowania kartonowe nie są znakowane naszym logo. Daje to komfort anonimowości.

 7. Korpus jest poddany czyszczeniu, w przemysłowej myjni chemicznej, piaskowany, ponownie myty i powlekany specjalną farbą.

 8. Naklejka termiczna i plomby - każdy moduł posiada naklejkę termiczną, która informuje o tym, czy element użytkowany zgodnie z procedurami i nie został przegrzany. Plomby natomiast zabezpieczają przed ingerencją osób. Dają nam również informacje: kiedy, gdzie i do kogo zostało sprzedane. Zerwanie plomb gwarancyjnych równa się zerwaniu gwarancji.

 9. Gwarancja - nasze produkty objęte są ochroną gwarancyjną przez 12 miesięcy bez limitu kilometrów. Posiadamy również ubezpieczenie produktu OC , które pokrywa koszty dodatkowe w przypadku uzasadnionej reklamacji (koszty holowania, serwisu, itp.)  w kraju i poza granicami.

 10. Kaucja - w przypadku braku zwrotu wynosi 1500 netto

 11. Szczelność - Recyrkulatory przed spakowaniem są sprawdzane pod ciśnieniem na szczelność przy obciążeniu 3 bar

Masz więcej pytań przejdź do kontaktu

Przejdź do kontaktu

Masz więcej pytań ? Przejdź do kontaktu