Historia firmy

Rok 2017

Nasza spółka powstała w maju 2017 roku. Splotły się drogi kilku osób. Pasjonatów, świetnych fachowców, a przy tym grupy przyjaciół, których doświadczenie sięga sporo lat wstecz. Połączone zostają: pasja i umiejętności, wyznaczony zostaje cel - "na świat przychodzi" Vogia Spółka z o.o..

company_history_image_1

Od samego początku, bo już w lipcu 2017 roku dostajemy silne wsparcie poważnego gracza, liczącego się nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku produktów OE oraz after market. Firma Highway International staje się naszym oficjalnym, strategicznym partnerem handlowym.

company_history_image_2

Rok 2018

W sierpniu 2018 roku, rok po rozpoczęciu współpracy, następuje fuzja firmy Highway International z silnym koncernem AVA Quality Cooling. Powstaje AVA CEE, a Vogia staje się oficjalnym dystrybutorem marki. Otwierają się przed nami nowe możliwości. Stawiamy sobie za cel dotarcie do jak największej liczby klientów w Polsce i sąsiednich krajach, jednocześnie badając potrzeby rynku, poszerzamy zakres naszych usług i ofertę produktową. Pojawiają się pierwsi dystrybutorzy poza granicami kraju. "AVA Quality Cooling jest wiodącym międzynarodowym dystrybutorem części do chłodzenia silników i klimatyzacji, działającym w 8 europejskich filiach w Danii, Anglii, Francji, Austrii, Polsce, Moskwie, Włoszech i Monako z siedzibą handlową. Siedziba główna i centralny magazyn AVA znajduje się w Hilvarenbeek, w Holandii. Koncern AVA, z ponad 50-letnim doświadczeniem na rynku chłodzenia silników i klimatyzacji, może zaoferować najszerszy i najnowocześniejszy asortyment na rynku IAM, pod marką AVA a także dostarczane na pierwszy montaż do Volvo, RVI, Iveco, Scania, Mercedes chłodnice firmy TitanX." AVA CEE Sp. z o.o. powstała dzięki dołączeniu w sierpniu 2018 roku producenta i dystrybutora wysokiej jakości chłodnic i elementów systemów termicznych, firmy Highway International. W ofercie AVA CEE znajdują się produkty przeznaczone do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i kompleksowe rozwiązania dla przemysłu i rolnictwa. AVA CEE przechodzi obecnie dużą ekspansję, budując nowy i większy magazyn i biura o powierzchni 7000 metrów kwadratowych. Nowe magazyny znajdują się w strategicznej strefie ekonomicznej na południu Polski, jednej z najlepszych lokalizacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dzięki czemu są w stanie zapewnić sprawną i jeszcze lepszą dystrybucję produktów AVA.

Rok 2019

Kolejny rok przynosi kolejne sukcesy. W styczniu udaje nam się wygrać przetarg na dostawę chłodnic, do firmy MZA Warszawa, która posiadała wówczas tabor 1400 autobusów. Dostarczamy chłodnice pierwszomontażowe do autobusów Solaris, MAN i Mercedes.

company_history_image_4

W maju finalizujemy kontrakt z niemieckim specjalistą na rynku regeneracji części - firmą Automotive Product Solutions-Germany GmbH, na dystrybucję produktów marki rema.germany na terenie Polski, Litwy i Łotwy.

company_history_image_5

W naszym portfolio pojawiają się nowe produkty: elementy układu kierowniczego, skrzynie biegów, sterowniki skrzyń biegów, PTO, dyferencjały, elementy układów hydraulicznych pojazdów, pompy, zaciski hamulcowe, sprężarki, wtryski paliwa. Oferujemy wyselekcjonowane z niemiecką dokładnością, wysokiej jakości regenerowane i nowe części zamienne. W połączeniu z dużą dostępnością, serwisem logistycznym i wsparciem technicznym, możemy zaoferować najwyższą jakość, zgodną z fabrycznymi normami.

company_history_image_6

Rok 2020

Zamykanie gospodarki,brak możliwości podróżowania w celach biznesowych i kolejne obostrzenia nie powodują spowolnienia naszego biznesu. Rozwój kolejnych projektów daje nam możliwości pracy stacjonarnej i dalszej sprzedaży. Niestety. Niespodziewanie odchodzi od nas nagle i zdecydowanie za wcześnie Prezes i współzałożyciel firmy Vogia Sp. z o.o. Artur Sytyk...... Nasz Przyjacielu, Nauczycielu, Wspólniku... Tyle czasu spędziliśmy razem... tyle wspólnych podróży i spotkań, tyle wspólnej pracy, przygód... Bywało lepiej, gorzej, nie zawsze zgadzalismy się ze sobą, ale zawsze potrafilismy wyciągnąć wspólnie wnioski, znaleźć kompromisy i podjąć decyzje... Twoja wiedza, Twój upór, Twoja obecność, Twoje rady zawsze były dla nas inspirujące. I zawsze będą... Nie umiemy zliczyć jak wiele Tobie zawdzięczamy, ile się dzięki Tobie nauczyliśmy... Szanuję. Wiem, że z góry będziesz czuwał nad rozwojem tego, co wspólnie budowaliśmy. Mieliśmy tyle planów, projektów, celów, pomysłów... Dziękujemy Ci za wszystko i obiecujemy, że nie zmarnujemy tego, co mamy dzięki Tobie. Artur, będzie nam Ciebie brakowało... 🖤 RIP Panie Prezesie. Cytując klasyk: Show Must Go On !!! Nie poddajemy się! Walczymy! Dopinamy rozpoczęte! Realizujemy założone! Wyznaczamy nowe targety! Działamy dalej potrójnym uderzeniem! Dla Ciebie, Dla nas........

Masz więcej pytań przejdź do kontaktu

Przejdź do kontaktu

Masz więcej pytań ? Przejdź do kontaktu